Nike i Apple wstrzymują sprzedaż online na terenie Rosji

nike apple rosja
Nike i Apple wstrzymują sprzedaż online w Rosji. Foto: Anson iStock via Canva.

Nike i Apple zawiesiły sprzedaż online dla klientów z Rosji. W przypadku ubrań i butów, osoby zainteresowane zakupem, mogą udać się “do najbliższego sklepu”. Na elektronikę z nadgryzionym jabłkiem będą musiały poczekać na odwrót wojsk Putina z Ukrainy.

Nike i Apple wstrzymują sprzedaż swoich produktów na terenie Rosji

Firma odzieżowa Nike we wtorek 1 marca poinformowała na swojej stronie internetowej o zwieszeniu sprzedaży swoich produktów dla klientów z Rosji. Komunikat dostrzegli sami Rosjanie, o czym poinformował tamtejszy niezależny portal The Moscow Times.

Na oficjalnej stronie Nike pojawił się komunikat poniżej treści:

Nike nie może obecnie zagwarantować dostawy towarów do klientów z Rosji. W rezultacie zakupy towarów w witrynie nike.com i aplikacji Nike są tymczasowo niedostępne w tym regionie. Odwiedź najbliższy sklep Nike.

Także gigant technologiczny Apple wyłączył możliwość dokonywania zamówień online przez klientów z terytorium Federacji Rosyjskiej. Wcześniej firma zdecydowała się na wyłączenie Rosjanom możliwości płatności poprzez Apple Pay.

O odcięcie klientów od technologii i produktów Apple apelował kilka dni temu minister transformacji cyfrowej Ukrainy, Mikhail Fedorov. Nie wiadomo jednak, czy Rosjanie utracą dostęp do sklepu z aplikacjami.

Po serii sankcji nałożonych na Rosję przez kraje europejskie i Stany Zjednoczone mieszkańcom rządzonego przez Władimira Putina terytorium niebawem pozostanie wyłącznie produkcja własnych towarów. To jednak może być dość skomplikowane, z uwagi na brak dostępu do wielu półproduktów i części – także niedostępnych w wyniku sankcji.

O “konsumenckich konsekwencjach” agresji na suwerenną Ukrainę oraz toczący się kryzys humanitarny 28 lutego poinformowały także Disney, Warner Bros. i Sony Pictures Entertainment, które zdecydowały się na wstrzymanie wydawania filmów na terenie Rosji, począwszy od tego tygodnia.

Czytaj także: Nike zwalnia niezaszczepionych pracowników

Poprzedni
bankructwo nord stream 2

Spółka Nord Stream 2 ogłosiła bankructwo

Następny
kurs franka szwajcarskiego rosja ukraina

Frankowicze cierpią na wojnie Rosji z Ukrainą. Kurs CHF najwyższy w historii

Sprawdź także
Total
0
Share