Ukraina apeluje do Apple o odcięcie Rosjan od App Store i niedostarczanie produktów

ukraina apple
Minister Technologii Ukrainy apeluje do szefa Apple Tima Cooka o odcięcie Rosjan od App Store. AZN Business Foto: Anson_iStock/Canva

Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Mikhail Fedorov, prosi Apple o odcięcie Rosjan od App Store i niedostarczanie Federacji Rosyjskiej produktów i usług. Wystosował w tym celu emocjonalny dokument, adresowany bezpośrednio do szefa giganta technologicznego, Tima Cooka.

Wojna na linii Rosja-Ukraina przybiera na sile. Władze w bombardowanym Kijowie – zachęcone sankcjami kierowanymi przeciwko Rosji przez zachód – robią wszystko, by maksymalnie obniżyć morale Rosjan i wpłynąć w ten sposób na Władimira Putina.

Ukraina prosi Apple o odcięcie Rosjan od App Store

Jak poinformowała w piątkowe popołudnie TV Nexta, Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Mikhail Fedorov, wystosował do giganta technologicznego Apple oficjalne pismo z prośbą o odcięcie Rosjan od App Store.

W dość emocjonalnym piśmie adresowanym bezpośrednio do prezesa Apple, Tima Cooka, Fedorov stara się nakłonić szefa Apple niedostarczania do kraju agresora produktów i usług, co miałoby nakłonić ludność Rosji do działań mających na celu powstrzymanie dalszej inwazji.

Poniżej zamieszczamy treść listu adresowanego do szefa Apple.

Drogi Timie,

Federacja Rosyjska przeprowadziła zwodniczy i absolutnie oburzający atak militarny na mój kraj! Wyobraź sobie, w 2022 r., crui. rakiety atakują dzielnice mieszkalne, przedszkola i szpitale w sercu Europy.

Siły zbrojne i obywatele bronią Ukrainy do końca! Cały świat odpiera agresor poprzez nałożenie sankcji – wróg musi ponieść znaczne straty. Ale potrzebujemy Waszego wsparcia – w 2022 roku nowoczesna technologia jest prawdopodobnie najlepszą odpowiedzią na czołgi, wyrzutnie rakiet (hrad) i pociski rakietowe.

Apeluję do was i jestem pewien, że nie tylko usłyszycie, ale i zrobicie wszystko, co możliwe, aby chronić Ukrainę, Europę i wreszcie cały demokratyczny świat przed krwawą autorytarną agresją – o zaprzestanie dostarczania usług i produktów Apple do Federacji Rosyjskiej, w tym blokowanie dostęp do App Store!

Jesteśmy pewni, że takie działania zmotywują młodzież i aktywną ludność Rosji do aktywnego powstrzymania haniebnej agresji militarnej.

Coraz więcej krajów decyduje się nałożenie sankcji gospodarczych i finansowych zarówno na samą Federację Rosyjską, jak i oligarchów, a piątkowe popołudnie owocowało w uderzenie przez USA i Wielką Brytanię bezpośrednio we Władimira Putina. Unia Europejska ani Stany Zjednoczone nie zdecydowały się jednak na “uderzenie atomowe” czyli odcięcie Rosji od systemu bankowego SWIFT.

Poprzedni
włochy sankcje rosja

Włochy i Belgia nie chcą pełnego wstrzymania handlu z Rosją

Następny
Odcięcie Rosji od SWIFT Niemcy

Odcięcie Rosji od SWIFT. Niemcy szykują się do "opcji atomowej"

Sprawdź także
Total
0
Share