Kredyt przez IKO bez posiadania konta w PKO BP

kredyt w iko
Kredyt w IKO bez posiadania konta w PKO BP.

PKO Bank Polski umożliwił klientom innych banków wnioskowanie o pożyczkę gotówkową w swojej aplikacji IKO bez konieczności posiadania konta w PKO. Usługa dostępna jest dzięki otwartej bankowości. Są jednak limity i pewne warunki.

Kredyt w IKO bez konta w PKO BP

IKO to jedna z najszybciej rozwijających się aplikacji bankowych w Polsce. PKO Bank Polski stale zaskakuje zaś nowymi rozwiązaniami. Dziś pochwalił się wdrożeniem takiego, które umożliwi zaciągnięcie pożyczki gotówkowej bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności posiadania konta w PKO BP. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie mamy do czynienia z fintechem jak Revolut, a klasycznym bankiem komercyjnym.

Pierwsza pożyczka, co istotne bez dokumentowania dochodów, dostępna jest do kwoty 6200 zł. Aby o nią wnioskować, w pierwszej kolejności niezbędne jest pobranie aplikacji IKO ze sklepu App Store lub Google Play na swój telefon, a następnie podłączenie do niej konta prowadzonego na naszą rzecz w innym banku.

Kredyt w IKO dostępny jest dla osób powyżej 23 roku życia, posiadających polskie obywatelstwo i legitymujących się polskim dowodem osobistym.

Czytaj także: Jedenasta z rzędu podwyżka stóp procentowych

Decyzja kredytowa ma zostać podjęta w sposób automatyczny, o czym w ciągu kilku minut od złożenia wniosku zostaniemy poinformowani w aplikacji. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto w banku, który podłączyliśmy do IKO.

Co ciekawe, aplikacja umożliwia także zarządzanie zaciągniętą pożyczką, sprawdzanie harmonogramu spłat czy zmianę jej nazwy lub dnia spłaty.

Możliwość zaciągnięcia pożyczki w IKO to niejedyna funkcja aplikacji, z której mogą korzystać osoby nieposiadające konta w PKO BP. Aktualnie dostępna jest także funkcjonalność, która pozwala na sprawdzenie naszego rejestru PPK i PPE, wymianę walut czy szeroko rozumiane korzystanie z otwartej bankowości.

Poprzedni
butelkomaty lidl

Lidl wystartował z systemem kaucyjnym. Pierwsze butelkomaty pojawiły się przy sklepach

Następny
zysk sektora bankowego 2022

Banki krwawią. Wakacje kredytowe odbijają się na całym sektorze

Sprawdź także
Total
0
Share