Spółka Nord Stream 2 ogłosiła bankructwo

bankructwo nord stream 2
Spółka Nord Stream 2 ogłosiła bankructwo. Foto: Smederevac/Canva

Spółka Nord Stream 2 ogłosiła bankructwo – poinformowała dziś na łamach portalu Tages Anzeiger przedstawicielka szwajcarskiego kantonu Zug, w którym zarejestrowana była firma Silvia Thalmann-Gut. Upadłość jest bezpośrednim wynikiem nałożonych na Rosję sankcji gospodarczych.

Bankructwo Nord Stream 2 AG

Potwierdziły się poranne doniesienia agencji Reuters, o tym, że spółka, której zadaniem miała być obsługa gazociągu Nord Stream 2, może ogłosić upadłość. Jak poinformował przed kilkoma godzinami portal Tages Anzeiger, wniosek o ogłoszenie upadłości został już formalnie złożony.

Wg. różnych mediów spółka zwolniła wcześniej od 100 do 140 pracowników. W udzielonym dziś wywiadzie dla portalu srf.ch Silvia Thalmann-Gut poinformowała, że wypowiedzenia w trybie natychmiastowym otrzymało dokładnie 106 pracowników Nord Stream 2 AG. Z uwagi na niewypłacalność firmy nie zostaną objęci żadnym pakietem socjalnym.

Czytaj także: Anonymous paraliżuje największe rosyjskie firmy

Spółka Nord Stream 2 to podmiot zarejestrowany w Szwajcarii. W całości kontrolowany przez Gazprom, którego w wyniku nałożonych przez Zachód sankcji, akcje w ostatnich dniach dosłownie pikowały. Na Nord Stream 2 AG sankcje nałożyły m.in. USA, a wcześniej niemiecki urząd regulacyjny, cofną certyfikację dopiero co ukończonej drugiej nitki gazociągu łączącego Niemcy i Rosję.

Poprzedni
sankcje na białoruś

UE zamyka niebo dla Rosji i wyłącza propagandę Kremla. Obrywa także Białoruś

Następny
nike apple rosja

Nike i Apple wstrzymują sprzedaż online na terenie Rosji

Sprawdź także
Total
0
Share