UE zamyka niebo dla Rosji i wyłącza propagandę Kremla. Obrywa także Białoruś

sankcje na białoruś
UE zaostrza sankcje na Rosję oraz nakłada sankcje na Białoruś: AZN Business foto: twitter.com/vonderleyen

UE przygotowała nowy pakiet sankcji dla Rosji. Wśród nich zamknięcie nieba dla wszystkich samolotów rosyjskich nad całą Unią Europejską oraz zablokowanie propagandowych mediów. Oberwie się także reżimowi Łukaszenki, który “jest współwinny tego nikczemnego ataku na Ukrainę” – mówiła w niedzielę szefowa KE Ursula Von der Leyen.

Kolejne sankcje dla Rosji. UE zamyka niebo i wyłącza propagandę Putina

O nowym (kolejnym z rzędu) pakiecie sankcji dla Rosji poinformowała w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen.

“Wzmacniamy nasze sankcje wobec Kremla. Po pierwsze, zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Nie będą one mogły lądować, startować ani przelatywać nad terytorium UE. Dotyczy to także prywatnych odrzutowców oligarchów” – mówiła szefowa KE cytowana przez PAP.

“Po drugie – kontynuowała Ursula Von der Leyen – zakazujemy machiny medialnej Kremla w UE. Russia Today i Sputnik oraz ich spółki zależne nie będą już mogły szerzyć swoich kłamstw, aby usprawiedliwiać wojnę Putina. Opracowujemy narzędzia do zakazania ich toksycznej i szkodliwej dezinformacji w Europie”.

Czytaj także: Anonymous paraliżuje rosyjskie firmy. Obrywają banki, media i koncerny naftowe

Sankcje na Białoruś

Podczas swojego wystąpienia w Brukseli Ursula Von der Leyen dodała również, że kraje członkowskie zdecydowały się na wprowadzenie sankcji na Białoruś. Jak tłumaczyła szefowa Komisji “Reżim Łukaszenki jest współwinny tego nikczemnego ataku na Ukrainę. Więc uderzymy w reżim Łukaszenki nowym pakietem sankcji”.

– Wprowadzimy restrykcje wobec najważniejszych sektorów (reżimu). Zatrzymamy eksport jego produktów – od paliw mineralnych do tytoniu, drewna i drewna, cementu, żelaza i stali. – powiedziała przewodnicząca KE i dodała, że rozszerzone mają być także ograniczenia eksportowe, które zostały wprowadzone na towary podwójnego zastosowania dla Rosji. Ma to pozwolić na uniknięcie obejścia sankcji nakładanych na Rosję.

Szefowa Komisji Europejskiej dodała jednocześnie, że Białorusini odpowiedzialni za pomoc Rosji w prowadzeniu wojny, także zostaną “ukarani”.

Poprzedni
anonymous sberbank

Anonymous paraliżuje strony największych rosyjskich firm. W tym banków

Następny
bankructwo nord stream 2

Spółka Nord Stream 2 ogłosiła bankructwo

Sprawdź także
Total
0
Share