anonymous sberbank

Anonymous paraliżuje strony największych rosyjskich firm. W tym banków

Międzynarodowa grupa hakerów o nazwie Anonymous od dwóch dni w ramach solidarności z zaatakowaną przez wojska Rosji Ukrainą, paraliżuje m.in. rządowe strony Federacji Rosyjskiej. Mocno obrywa się także dużym rosyjskim firmom, w tym bankom. Tej nocy zablokowali witrynę największego banku w Rosji – SbierBank (Sberbank), a także firmy naftowej Lukoil oraz witrynę informacyjną Sputniknews.

Grupa Anonymous atakuje strony rosyjskich firm

O zmasowanych atakach DDoS na strony rządowe grupa Anonymous poinformowała w nocy z 25 na 26 lutego. Jak informowali na Twitterze, udało im się włamać m.in. do Ministerstwa Obrony Narodowej, z którego wyciekły gigabajty danych osobowych.

Mniej więcej w tym samym czasie doszło do zmasowanego ataku na producenta broni Tetraedr – firmy, który zapewniła Putinowi wsparcie logistyczne w trakcie inwazji na Ukrainę. Wyciekło w ten sposób około 200 GB wiadomości.

Anonymous paraliżuje witryny Gazprom, Sbierbank, Sputniknews, Lukoil

W nocy z 26 na 27 lutego, gdy rosyjska armia ostrzeliwała i bombardowała naszego wschodniego sąsiada, grupa Anonymous poinformowała o przypuszczeniu masowych cyberataków na strony kolejnych rosyjskich firm, o czym także poinformowano na Twitterze.

Tym razem zablokowano witryny m.in. największego rosyjskiego banku SbierBank (sperbank.com), a także Gazprom czy witrynę z wiadomościami Sputnik News. Prócz nich na celowniku hakerów znalazła się także strona drugiej co do wielkości firmy naftowej Lukoil.

Anonymous w każdym z publikowanych Tweetów deklaruje solidarność z Ukrainą i wzywa Putina do wycofania wojsk. W sobotę pojawiła się także informacja, o włamaniu do rosyjskiej telewizji, co miało skutkować m.in. zastąpieniem trwających programów hymnem Ukrainy.

W serwisie YouTube pojawiła się także “informacja prasowa” skierowana przede wszystkim do Rosjan i rosyjskich żołnierzy, w której grupa informuje, że celem jej działań jest powstrzymanie inwazji Rosji na suwerenną Ukrainę.

“Widzimy chmury wojny, niesione przez szaleńca, który przerzuca swój program propagandowy na wolny lud i to nas złości. Siły rosyjskie otoczyły i najechały Ukrainę wszystko dlatego, że Władimir Putin chce zdominować suwerenny naród i kontrolować autonomię Ukrainy. Natychmiast uderzyliśmy w jego sieć propagandową Russia Today i usunęliśmy wiele rosyjskich witryn rządowych. Te działania będą kontynuowane. My, jako aktywiści, nie będziemy siedzieć bezczynnie, gdy siły rosyjskie zabijają i mordują niewinnych ludzi próbujących bronić swojej ojczyzny” – Anonymous.

Anonymous: OpRussia

Poprzedni
złoty paszport

Potężny cios w rosyjskich oligarchów. Koniec złotych paszportów i polowanie na aktywa

Następny
sankcje na białoruś

UE zamyka niebo dla Rosji i wyłącza propagandę Kremla. Obrywa także Białoruś

Sprawdź także
Total
0
Share