Majątki miliarderów topnieją. Najbogatsi ludzie na świecie – listopad 2022

Najbogatsi ludzie na świecie
Najbogatsi ludzie na świecie listopad 2022

Jeszcze kilka miesięcy temu majątek Elona Muska szacowano na kwotę grubo przekraczającą 200 mld dolarów, dziś – zwłaszcza po zakupie Twittera – szef Tesli jest już wart “zaledwie” 190 mld. Założyciel Amazona, Jeff Bezos spadł na czwartą pozycję w rankingu, a do zeszłorocznego szczytu brakuje mu już ponad 80 mld zielonych. Wyprzedził go m.in. Gautam Adani, któremu portfel w ciągu roku spuchł o bagatela 56 mld.

Najbogatsi ludzie na świcie. TOP 10 listopad 2022

Nasze krótkie listopadowe zestawienie najbogatszych ludzi na świecie opieramy dziś na Bloomberg Billionaires Index – raporcie aktualizowanym codziennie po zamknięciu sesji na Wall Street.

Najbogatsi ludzie na świecie listopad 2022

1. Elon Musk – majątek szefa Tesli, SpaceX czy od niedawna także Twittera, zgodnie z aktualną wyceną szacowany jest dziś na 190 miliardów dolarów. Jak wskazuje Bloomberg, tylko w ciągu roku kontrowersyjny wizjoner stracił ponad 80 miliardów (spadek cen akcji notowanych na giełdzie spółek z portfela Muska).

2. Bernard Arnault – majątek “papieża luksusu”, w którego rękach są takie marki jak Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Tiffany & Co., Dom Pérignon tylko w ciągu roku zmniejszył się o 34,4 miliardów dolarów. Nie spowodowało to jednak “znaczącego” spadku, a magnat luksusowych brandów wyceniany jest dziś na 144 mld dolarów.

3. Gautam Adani – trzecie miejsce multimiliarderów zarezerwowane w listopadzie jest dla hinduskiego biznesmena Gautama Adaniego. Majątek potentata przemysłowego Bloomberg oszacował dziś na kwotę 133 mld dolarów. Co istotne, miliarderowi zaledwie w ciągu roku przybyło aż 56 mld zielonych, dzięki czemu wskoczył do trójki “najbogatszych”.

4. Jeff Bezos – wielka przegrana ostatnich miesięcy. Majątek założyciela Amazona skurczył się zaledwie w ciągu roku o bagatela 78,4 mld dolarów i dziś wynosi “zaledwie” 114 mld dolarów, co stawia go na 4. miejscu najbogatszych. Warto dodać, że rok temu Jeff Bezos zajmował pierwszą pozycję we wszystkich możliwych rankingach.

5. Bill Gates – Pierwszą piątkę najbogatszych ludzi świata zamyka dziś założyciel i wieloletni CEO Microsoft, Bill Gates, którego majątek oszacowano właśnie na kwotę 100 miliardów i siedmiuset milionów dolarów. W ciągu roku Gates stracił ponad 31 miliardów.

6 Warren Buffett 100 mld dolarów (zmiana rdr -8.64 mld)
7 Larry Ellison (Google) 90.9 mld (zmiana rdr -16.3 mld)
8 Mukesh Ambani 89.0 mld (zmiana rdr -986 mln)
9 Larry Page (Google) 81.4 mld (zmiana rdr -47.0 mld)
10 Steve Ballmer 79.7 mld (zmiana rdr 26.0 mld)

Poprzedni
Zwolnienia w Twitterze

Musk wyrzuca z Twittera połowę załogi i podnosi cenę "Blue"

Następny
przejęcie mBank przez Pekao

Pekao w byczym nastroju otwiera się na akwizycję. Możliwe przejęcie mBanku?

Sprawdź także
Total
0
Share