NBP wyemituje monetę kolekcjonerską i banknot kolekcjonerski “obrona polskiej granicy”

Narodowy Bank Polski zamierza wypuścić do obiegu nowy banknot i monetę kolekcjonerską związaną kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy.
nbp moneta kryzys na granicy
Adam Glapiński podjął decyzję o wyemitowaniu monety kolekcjonerskiej i banknotu kolekcjonerskiego związanych z kryzysem migracyjnym i “obroną polskiej granicy”. Foto: NBP

Narodowy Bank Polski poinformował dziś na Twitterze o podjęciu przez prezesa Adama Glapińskiego decyzji o wyemitowaniu nowej monety i banknotu kolekcjonerskiego związanych z “obroną polskiej granicy”.

Decyzja miała zostać podjęta przez szefa NBP w trybie przyśpieszonym i nadzwyczajnym. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym profilu Narodowego Banku Polskiego na Twitterze.

NBP wyemituje monetę i banknot kolekcjonerski związanych z obroną polskiej granicy

– Prezes NBP prof. Adam Glapiński podjął dzisiaj decyzję o wyemitowaniu w trybie przyspieszonym i nadzwyczajnym monety kolekcjonerskiej i banknotu kolekcjonerskiego poświęconych OBRONIE POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ. – napisano w komunikacie.

Nie podano jeszcze informacji odnośnie tego, jak miałaby wyglądać zarówno moneta, jak i banknot kolekcjonerski, jednak dla wielu sama decyzja o tym – zwłaszcza w wybranym przez szefa NBP trybie – jest dość zaskakująca.

Przypomnijmy bowiem, że informacja o zamiarze wyemitowania nowego banknotu i money kolekcjonerskiej pojawiła się w dniu, w którym na granicy polsko-białoruskiej istnieje widmo “masowego szturmu przejścia granicznego przez migrantów”.

Nowa moneta i banknot kolekcjonerski “Obrona polskiej granicy” – pierwsze komentarze

Po informacji przekazanej przez Narodowy Bank Polski do kwestii pomysłu szefa NBP Adama Glapińskiego od razu odnieśli się zarówno politycy, jak i użytkownicy Twittera.

– Banknot i moneta poświęcone obronie granicy. To jest dokładnie to, czego w sprawie granicy wschodniej Polska i Polacy potrzebują. Nie mur, nie lepszy sprzęt dla wojska. Chwyty marketingowe i polityczny PR jak widać ważniejszy – ironizuje Partia KORWiN

Tygodnik NIE napisał, że nowa moneta kolekcjonerska, jak i banknot kolekcjonerski związane z obroną polskiej granicy będą pozbawione wartości.

– Z okazji rosnącej inflacji NBP wypuści banknot i monetę zupełnie pozbawione wartości.

The Business Post

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share