NBP wyemituje monetę kolekcjonerską i banknot kolekcjonerski “obrona polskiej granicy”

Narodowy Bank Polski zamierza wypuścić do obiegu nowy banknot i monetę kolekcjonerską związaną kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy.
nbp moneta kryzys na granicy
Adam Glapiński podjął decyzję o wyemitowaniu monety kolekcjonerskiej i banknotu kolekcjonerskiego związanych z kryzysem migracyjnym i “obroną polskiej granicy”. Foto: NBP

Narodowy Bank Polski poinformował dziś na Twitterze o podjęciu przez prezesa Adama Glapińskiego decyzji o wyemitowaniu nowej monety i banknotu kolekcjonerskiego związanych z “obroną polskiej granicy”.

Decyzja miała zostać podjęta przez szefa NBP w trybie przyśpieszonym i nadzwyczajnym. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym profilu Narodowego Banku Polskiego na Twitterze.

NBP wyemituje monetę i banknot kolekcjonerski związanych z obroną polskiej granicy

– Prezes NBP prof. Adam Glapiński podjął dzisiaj decyzję o wyemitowaniu w trybie przyspieszonym i nadzwyczajnym monety kolekcjonerskiej i banknotu kolekcjonerskiego poświęconych OBRONIE POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ. – napisano w komunikacie.

Nie podano jeszcze informacji odnośnie tego, jak miałaby wyglądać zarówno moneta, jak i banknot kolekcjonerski, jednak dla wielu sama decyzja o tym – zwłaszcza w wybranym przez szefa NBP trybie – jest dość zaskakująca.

Przypomnijmy bowiem, że informacja o zamiarze wyemitowania nowego banknotu i money kolekcjonerskiej pojawiła się w dniu, w którym na granicy polsko-białoruskiej istnieje widmo “masowego szturmu przejścia granicznego przez migrantów”.

Nowa moneta i banknot kolekcjonerski “Obrona polskiej granicy” – pierwsze komentarze

Po informacji przekazanej przez Narodowy Bank Polski do kwestii pomysłu szefa NBP Adama Glapińskiego od razu odnieśli się zarówno politycy, jak i użytkownicy Twittera.

– Banknot i moneta poświęcone obronie granicy. To jest dokładnie to, czego w sprawie granicy wschodniej Polska i Polacy potrzebują. Nie mur, nie lepszy sprzęt dla wojska. Chwyty marketingowe i polityczny PR jak widać ważniejszy – ironizuje Partia KORWiN

Tygodnik NIE napisał, że nowa moneta kolekcjonerska, jak i banknot kolekcjonerski związane z obroną polskiej granicy będą pozbawione wartości.

– Z okazji rosnącej inflacji NBP wypuści banknot i monetę zupełnie pozbawione wartości.

The Business Post

Poprzedni
ING Open Eyes Economy Summit

ING Bank Śląski sponsorem strategicznym Open Eyes Economy Summit

Następny
Program Grantów Lokalnych BNP Paribas

BNP Paribas podsumowuje 11. edycję Programu Grantów Lokalnych

Sprawdź także
Total
0
Share