BNP Paribas podsumowuje 11. edycję Programu Grantów Lokalnych

Program Grantów Lokalnych BNP Paribas
W 11 już edycji Programu Grantów Lokalnych BNP Paribas przekazał organizacjom pozarządowym 300 tys. zł. Foto: BNP

BNP Paribas poinformował dziś o przyznaniu łącznej kwoty 300 tys. zł. organizacjom pozarządowym w ramach Programu Grantów Lokalnych. Wsparcie w wysokości 5 tys. zł. otrzymało 60 z 72 zgłoszonych do programu organizacji.

BNP przekazuje 300 tys. zł organizacjom pozarządowym

W jedenastej już odsłonie Programu Grantów Lokalnych, którą BNP zainicjował w 2011 roku, wsparcie otrzymało 60 lokalnych organizacji pozarządowych, które bank wsparł łączną kwotą 300 tys. zł.

– Angażując naszych pracowników sieci sprzedaży– którzy najlepiej potrafią ocenić potrzeby danej społeczności, docieramy z pomocą do potrzebujących, edukujemy oraz wzmacniamy zaangażowanie społeczne za pośrednictwem obecnych na miejscu organizacji pozarządowych – mówi Renata Rybarczyk, Dyrektorka Biura Wsparcia Sprzedaży w Banku BNP Paribas.

ING Bank Śląski sponsorem strategicznym Open Eyes Economy Summit

Maria Krawczyńska, Dyrektorka Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas dodaje, że “to właśnie lokalne organizacje pozarządowe są ekspertami w swoich dziedzinach i kluczowym elementem społeczeństwa obywatelskiego. Poprzez udzielane im wsparcie chcemy wzmacniać efekty ich działań.

Program Grantów Lokalnych BNP Paribas

Działająca od 2011 roku inicjatywa banku ma na celu wsparcie finansowe lokalnych NGO-sów. Zgłoszeń do programu dokonują dyrektorzy oddziałów BNP Paribas, a także Lokalni Ambasadorzy. To oni bowiem znają lokalną społeczność i działające w jej otoczeniu organizacje.

Jak informuje Bank BNP, poprzez Program Grantów Lokalnych wspieranie są przede wszystkim te organizacje, które minimalizują wykluczenie społeczne dzieci z trudnych środowisk, osób starszych i niepełnosprawnych, a także służą ochronie środowiska naturalnego.

Prócz tego do programu zgłoszone mogą być NGO-sy działające na rzecz wzmocnienia roli kobiet i ich przedsiębiorczości, a także pomagają w promocji zdrowia i zwalczaniu skutków pandemii COVID-19.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, do dziś BNP Paribas udzielił już 820 grantów na łączną kwotę 2 mln zł.

Poprzedni
nbp moneta kryzys na granicy

NBP wyemituje monetę kolekcjonerską i banknot kolekcjonerski "obrona polskiej granicy"

Następny
millennium bank kara uodo

UODO nałożył ponad 360 tys. kary na Bank Millennium

Sprawdź także
Total
0
Share