Prima Moda składa wniosek o rozpoczęcie postępowania układowego

prima moda restrukturyzacja
Prima Moda złożyła wniosek o restrukturyzację. Foto: Prima Moda

Prima Moda S.A., właściciel 30 sklepów z butami i akcesoriami kryzys covidowy przerwał, ale nie udało mu się odbudować pozycji, którą miał przez pandemią. W obawie przed wierzycielami właśnie złożył w sądzie wniosek o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Prima Moda złożyła wniosek o restrukturyzację

Wniosek o postępowanie układowe Prima Moda S.A. złożyła w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu 1 października tego roku. W oficjalnym komunikacie spółki napisano, że skutki pandemii COVID-19 w postaci zachwiania łańcuchów dostaw odczuwalne są do dziś, co powoduje znaczne opóźnienia w transportach.

Czytaj także: Związkowcy chcą powrotu niedziel handlowych

Nie bez znaczenia na pogorszenie wyników finansowych miały także ograniczenia i zakazy prowadzenia działalności gospodarczej wprowadzane przez Ustawodawców. Emitent wskazuje, że miało to bezpośrednie przełożenie na ograniczenie wydatków przez konsumentów, a tym samym pozbawienie Spółki istotnego źródła jej dochodów.

Restrukturyzacja szansą na przetrwanie

Prima Moda argumentuje podjętą decyzję, możliwością przebrnięcia przez aktualne problemy finansowe, a postępowanie układowe ma ustrzec ją przed ewentualnymi wnioskami o upadłość, które składać mogliby jej wierzyciele.

“Celem podjęcia działań restrukturyzacyjnych jest maksymalizacja przychodów, jak również minimalizacja ponoszonych kosztów. W ocenie Zarządu wartość Spółki jest na tyle duża, iż pozwala przyjąć, że z powodzeniem poradzi sobie z tymi problemami, korzystając z narzędzi dostępnych w ramach postępowania restrukturyzacyjnego”. – napisano w komunikacie.

Poprzedni
inflacja w strefie euro wrzesień

Inflacja HICP w strefie euro dobiła do 10 procent

Następny
Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry pkd

Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry. Kwota, kody PKD, terminy

Sprawdź także
Total
0
Share