Niedługo trwała „radość” mieszkańców okolic usytuowanych w pobliżu należącej do JSW kopalni węgla Budryk w Ornontowicach. Po raptem dwóch miesiącach kopalnia postanowiła zmienić limit sprzedaży węgla z 3 do 2 ton na odbiorcę. Rejestracja nowych „numerków” chwilowo nie jest także możliwa.
JSW zmniejsza limit sprzedaży węgla w Budryku
Jak podano dziś w komunikacie, należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalnia Budryk w Ornontowicach postanowiła z dnia na dzień zmniejszyć limit sprzedaży węgla dla klientów indywidualnych. Co istotne, nowy, mniejszy limit dotyczyć będzie nie tylko nowych, ale także tych klientów, którym przydzielono już „numerki kolejkowe”.
„Wprowadzona zmiana ma usprawnić proces sprzedaży oraz zagwarantować zakup węgla dla większej liczby osób. Wprowadzona zmiana dotyczy również tych odbiorców, którzy numerki otrzymali już wcześniej” – powiedział w poniedziałek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Siemieniec.
Sprawdź także: Masz dom? Czeka Cię kolejny wydatek
Kopalnia Budryk w Ornontowicach sprzedaż węgla klientom indywidualnym rozpoczęła w połowie sierpnia. W ciągu dwóch miesięcy odbiorcy indywidualni odebrali z niej przeszło 7,2 tysiąca ton, gdzie średnia dzienna wynosiła około 170 ton.
Aby móc dokonać zakupu węgla w Budryku niezbędna jest uprzednia rejestracja i otrzymanie „numerka kolejkowego”. Sęk w tym, że aktualnie rejestracja jest niemożliwa, a przydzielanie nowych numerków rozpocznie się „dopiero po rozładowaniu kolejki oczekujących”.
„Po obsłużeniu klientów z wydanymi już numerkami, kopalnia powróci do ich wydawania. Informacja o wznowieniu ich wydawania pojawi się na stronie internetowej spółki” – poinformował dziś PAP rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Dzienny limit sprzedaży węgla typu Orzech w kopalni Budryk to 180 ton, a sprzedaż odbywa się wyłącznie w godzinach 6:30 – 14:30. Jak dziś podkreślono, spółka nie planuje wprowadzenia sprzedaży węgla przez internet.
Węgiel typu Orzech oferowany w kopalni Budryk, to węgiel „o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków” – można wyczytać w informacji zamieszczonej przez JSW.
Od sierpnia do końca zeszłego tygodnia odbiorcy indywidualni mogli odebrać 3 tony oferowanego przez Budryk „Orzecha”. Dziś limit ten został zmniejszony i aktualnie wynosi już tonę mniej.