Milionerzy w TVN i pytanie o dropshipping. Grał o 75 tys. Musiał wybrać błędną odpowiedź

tvn milionerzy dropshipping
Milionerzy i pytanie o dropshipping. Foto: Dean Drobot via Canva.

W popularnym programie “Milionerzy” emitowanym na antenie TVN padło pytanie o dropshipping. Mężczyzna miał do wygrania 75 tysięcy złotych, a do wyboru nie było poprawnej odpowiedzi. Wstyd na całą Polskę, ale tylko dla TVN.

O tym, czym jest droshipping pisaliśmy już wielokrotnie. Definicję dropshippingu przytaczaliśmy zarówno z rodzimej Wikipedii, jak i z Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ta ostatnia, której autorem jest Pan Patrycjusz Pilawski brzmi:

Dropshipping: model logistyczny sprzedaży internetowej, w którym proces wysyłki towaru zostaje zlecony dostawcy

Pokusiliśmy się nawet o podanie własnej definicji dropshippingu, która jasno mówi, że “dropshipping to model logistyczny praktykowany w detalicznej sprzedaży wysyłkowej, w którym sprzedawca zleca współpracującemu ze sobą dostawcy, wysyłkę produktów do klienta finalnego, a tym samym eliminuje we własnym przedsiębiorstwie wszystkie procesy logistyczne zachodzące w obrocie towarowym”.

Milionerzy TVN. Pytanie o dropshipping

Na antenie TVN, a dokładniej w programie “Milionerzy”, który oglądają miliony Polaków, padło kilka dni temu pytanie za 75 tysięcy złotych. Jak wiadomo, aby przejść dalej i grać o wyższą kwotę, trzeba udzielić poprawnej odpowiedzi. Tylko co ma zrobić uczestnik, gdy wszystkie odpowiedzi są błędne?

Na pytanie: “Dropshipping to” TVN podał cztery odpowiedzi. Każda oczywiście błędna, co wynika ze złego rozumienia, a w zasadzie nierozumienia definicji dropshippingu także przez osoby układające pytania dla uczestników programu.

W Milionerach na pytanie o dropshipping odpowiedzi do wyboru to:

  • A: rodzaj podróżowania
  • B: naprawdę obfity deszcz
  • C: sposób załadunku statku
  • D: model sprzedaży w internecie

Jak informuje TVN, poprawną odpowiedzią jest odpowiedź D, czyli “model sprzedaży w internecie”. Sugerujemy zatem, aby osoba układająca pytania w Milionerach przeczytała poniższy wpis lub zapoznała się z poradnikiem dropshippingu dostępnym na stronach Business Post

Poprzedni
Gwarancja wkładu własnego

Polski Ład. Gwarancja wkładu własnego. Na czym polega i kto skorzysta?

Następny
stopy procentowe kwiecień 2022

Jastrząb znów uderzył w kredytobiorców. "Nowa" RPP mocno podnosi stopy procentowe

Sprawdź także
Total
0
Share