“Sylwester Marzeń” na bogato. TVP drożyzna nie straszna

sylwester marzeń 2022
Sylwester Marzeń TVP jednak w Zakopanem. Pieniędzy Telewizji Polskiej nie brakuje, a miasto nie boi się podwyżek cen prądu. Foto: pattilabelle/canva

Gdy wiele gmin i miast rezygnuje z tegorocznych imprez sylwestrowych, Telewizja Polska robi coś zupełnie innego. Dodatkowe 2 mld dopłaty pomogą zrekompensować gigantyczne koszty “Sylwestra Marzeń” TVP, który mimo wszystko najpewniej znów odbędzie się w Zakopanem.

Miasta odwołują imprezy – winna drożyzna i kryzys energetyczny

Tegoroczne imprezy sylwestrowe odwołuje w ostatnim czasie coraz więcej miast. Na taki krok zdecydowały się m.in. Warszawa, Wrocław, Opole, Szczecin czy Częstochowa. Ich włodarze za powód wskazują zawsze to samo, czyli coraz wyższe koszty energii czy samej organizacji imprez.

Samorządy, postawione w dość skomplikowanej i zdecydowanie niepewnej sytuacji związanej z brakiem pewności otrzymania środków z KPO czy chociażby przerzucenia na nie ciężaru organizacji i zaopatrzenia mieszkańców gmin w węgiel, po prostu szukają oszczędności, gdzie jest to tylko możliwe.

W Warszawie drugi rok z rzędu nie odbędzie się coroczna impreza sylwestrowa, co uprzednio argumentowano sytuacją związaną z pandemią, teraz władze Warszawy mówią jasno: “nie stać nas”.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych dużych miast, które zwyczajnie nie mają pieniędzy na organizację tak dużych imprez masowych i tną wydatki wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

TVP pieniądze ma i ani myśli rezygnować. “Sylwester Marzeń” w Zakopanem ma się odbyć

W zupełnie innej sytuacji niż samorządy jest w tym roku Telewizja Polska, która – jak donoszą Wirtualne Media – z Sylwestra Marzeń ani myśli rezygnować i robi wszystko, by impreza odbyła się w stolicy Tatr, jak co roku.

W ocenie dziennikarzy “WM” Telewizja Polska podjęła już decyzję w sprawie Sylwestra Marzeń w Zakopanem, a “w przyszłym tygodniu władze TVP mają jechać do Zakopanego, by kontynuować rozmowy i podpisać stosowne umowy”.

Jak ustalił niedawno Business Insider Polska, koszt Sylwestra Marzeń w Zakopanem szacować można na około 10 mln zł. Tak gigantyczne środki przeznaczane są m.in. na gażę gwiazd. W tym roku – jak spekulują Wirtualne Media – na imprezie pojawić się mają czołowi artyści ze sceny Disco Polo, a impreza odbywać się ma w parku Rówień Krupowa. Samo Zakopane na przygotowania do imprezy może wyłożyć – o czym donosiły w 2021 roku media – nawet 1 mln zł.

Jak widać, wynosząca dwa miliardy złotych rządowa dotacja dla TVP pozwala na chwilowe zapomnienie o rosnących kosztach energii i nie wymusza na władzach Telewizji Polskiej szukania oszczędności w czasach kryzysu, z jakim mierzą się samorządy czy nawet gospodarstwa domowe.

Poprzedni
maksymalna cena prądu 2023

Maksymalna cena prądu uchwalona przez Sejm. Ile wyniesie w 2023 r?

Następny
Frankowicze Getin Noble Banku

Frankowicze Getin Noble Banku w potrzasku. Nie będzie przewalutowania kredytów

Sprawdź także
Total
0
Share