Coraz ciężej o 8 procent na lokacie kwartalnej. Banki już nie ścigają się z RPP

Najlepsze lokaty listopad 2022
Najlepsze lokaty listopad 2022. Foto: khunkorn/canva

Jeszcze miesiąc temu 8-procentowe lokaty kwartalne oferowały przynajmniej trzy instytucje w kraju. Dziś, za sprawą przerwanego cyklu Rady Polityki Pieniężnej, 8-procentówkę ma w swej ofercie już tylko niezbyt szeroko znana BFF Banking Group.

Najlepsze lokaty listopad 2022

Analiza lokat serwisu Bankier nie pozostawia złudzeń. O 8 procent w skali roku na lokacie kwartalnej ciężko, a póki Rada Polityki Pieniężnej nie zacznie mocniej uderzać w kredytobiorców, czyli podnosić stóp procentowych, banki nie będą kwapiły się do podnoszenia oprocentowania depozytów.

Najwyższe oprocentowanie na lokacie trzymiesięcznej w listopadzie 2022 r. otrzymamy w BFF Banking Group, spółce specjalizującej się ongiś wyłącznie w usługach dla sektora medycznego i publicznego. Co istotne, przedział kwotowy jest na tyle wysoki, że z lokaty skorzystać może naprawdę pokaźne grono oszczędzających. Minimalna kwota to 5 tys. zł, maksymalna zaś aż 12 mln.

Dysponując kwotą w przedziale 5-50 tysięcy złotych i chcąc ją zainwestować w trzymiesięczną lokatę, możemy postawić także na InBank, który da nam zysk rzędu 7,75 proc. w skali roku, co plasuje instytucję na drugim miejscu w zestawieniu bankiera.

Nowy na polskim rynku, powstały na bazie przejętego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny Getin Noble Banku, Velo Bank oferuje trzymiesięczną “lokatę standardową” z oprocentowaniem rocznym w wysokości 7,50 proc. Minimalna kwota wkładu to 5 tysięcy złotych, zaś maksymalna 150 tys. zł.

Poza podium, ale z siódemką z przodu znalazły się lokaty takich instytucji jak:

neoBank – energoLOKATA 3M Gwarantowana z oprocentowaniem rocznym 7,30% (kwota od 1 tys. do 400 tys. zł dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste lub portfel depozytowy

mBank – Lokata w promocji na 3 miesiące z oprocentowaniem rzędu 7,20 proc. w skali roku z kwotą od 1 tys. do 500 tys. zł. Lokata ta przeznaczona jest jednak wyłącznie dla posiadaczy mKonta Intensive, którzy wpłacą nowe środki.

Toyota Bank – Lokata Plus z oprocentowaniem rocznym także wynoszącym 7,20 proc. rocznie. Minimalna kwota to 2 tys., maksymalna zaś 40 tys. zł. Warunek to posiadanie konta w Toyota Bank.

Bank Nowy – NOWYdepozyt 3M Gwarantowany z oprocentowaniem 7,10 proc. Minimalna kwota 1000 zł , maksymalna 100 tys. zł. Skorzystać z oferty moą nowi klienci, którzy założą rachunek depozytowy.

Alior Bank – Lokata Mobilna na 7 proc. dla posiadaczy konta, dokonujących po raz pierwszy aktywacji systemu bankowości mobilnej.

Bank Millennium – Lokata „Lubię to Polecam”, która przy kwotach od 500 zł do 25 tys. da nam zarobek rzędu 7,00 proc. w skali roku. Są jednak pewne warunki, z którymi warto uprzednio zapoznać się na stronie banku.

PKO Bank Polski – Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem takim samym jak w przypadku Aliora czy Millennium, a więc 7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty to 1000 zł. Górnej granicy brak.

Poprzedni
Bankructwo FTX

Krypto giełda FTX bankrutuje. Upadłość poprowadzi były likwidator Enrona

Następny
zwolnienia w Disney

Disney planuje wstrzymanie zatrudnienia, niewielką redukcję oraz cięcie kosztów

Sprawdź także
Total
0
Share