Disney planuje wstrzymanie zatrudnienia, niewielką redukcję oraz cięcie kosztów

zwolnienia w Disney
Zamrożenie zatrudnienia, cięcie kosztów i zwolnienia w Disney. Foto: Disney

Po ogłoszeniu rozczarowujących kwartalnych wyników finansowych Disney poinformował o zamiarze zamrożenia zatrudnienia, przeprowadzeniu niewielkiej redukcji etatów oraz cięciu “zbędnych kosztów”.

Zamrożenie zatrudnienia, cięcie kosztów i zwolnienia w Disney

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez CNBC Disney planuje w najbliższym czasie zamrozić zatrudnienie nowych pracowników, co ma wynikać z gorszych, niż zakładano, wyników finansowych, którymi spółka podzieliła się z początkiem tygodnia. Zaraz po ich ogłoszeniu akcje Disney spadły na kilka godzin o ponad 8 procent.

„Ograniczamy zwiększanie liczby pracowników poprzez ukierunkowane zamrożenie zatrudnienia” – powiedział dyrektor generalny Bob Chapek w notatce do kierowników oddziałów wysłanej w piątek, na którą powołuje się CNBC.

Czytaj także: Masowe zwolnienia w branży technologicznej

„Rekrutacja na niewielki podzbiór najbardziej krytycznych, napędzających biznes stanowisk będzie kontynuowana, ale wszystkie inne role są wstrzymane. Twoi liderzy segmentów i zespoły HR mają bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak to wpłynie na Twoje zespoły”. – kontynuował Chapek w wewnętrznej korespondencji.

Prócz zamrożenia zatrudnienia nowych pracowników Disney planuje także niewielkie zwolnienia, nie wiadomo jednak ile osób może stracić pracę, a także które sektory działalności giganta są najbardziej narażone na redukcje. Aktualnie w konglomeracie pracuje około 190 tysięcy osób na całym świecie.

Jak donosi dziś CNBC, z uwagi na pogorszone wyniki finansowe Disney tworzy właśnie specjalny zespół “ds. struktury kosztów”, w którego skład wchodzą dyrektor finansowy Christine McCarthy, radca prawny Horacio Gutierrez i Bob Chapek.

„Aktywnie oceniamy naszą bazę kosztową i szukamy znaczących usprawnień […] Niektóre z nich przyniosą krótkoterminowe oszczędności, a inne przyniosą długoterminowe korzyści strukturalne” – przekonuje Christine McCarthy.

Zwolnienia w branży medialnej i rozrywkowej nie są w ostatnich miesiącach nowością. Wcześniej o planach redukcji i cięciu kosztów poinformowały m.in. Warner Bros. Discovery i Netflix.

Poprzedni
Najlepsze lokaty listopad 2022

Coraz ciężej o 8 procent na lokacie kwartalnej. Banki już nie ścigają się z RPP

Następny
Zwolnienia w MAN

Fabryka autobusów MAN w Starachowcach zwolni blisko 25 proc. załogi

Sprawdź także
Total
0
Share