KNF: Nie będzie limitów wypłat gotówki. “Sektor bankowy działa bez zakłóceń”

limity wypłat gotówki
KNF: Sektor bankowy działa bez zakłóceń. Nie będzie limitów wypłat gotówki. AZN Business Foto: petekarici/canva

W związku z rozpoczętą inwazją Rosji na Ukrainę Komisja Nadzoru Finansowego informuje, że można oczekiwać wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski. Zapewnia jednak, że sektor bankowy działa bez zakłóceń. Nie są planowane żadne ograniczenia w limitach wypłat.

KNF: Nie będzie limitów wypłat gotówki

“W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie można spodziewać się wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski, związanych z dostępnością gotówki. Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji” – napisał UKNF na Twitterze.

“Pilna narada” KNF i prezesów największych banków

Jak poinformował dziś Business Insider Polska, powołując się na swoje źródła, jeszcze w czwartek prezes KNF Jacek Jastrzębski miał spotkać się z prezesami największych banków w Polsce. Głównym tematem miała być sytuacja na Ukrainie.

– Będzie z nim rozmawiał o wydarzeniach ostatnich godzin i ryzykach, jakie wynikają z rosyjskiej agresji dla sektora finansowego w Polsce. Chodzi o to, aby trzymać rękę na pulsie – mówi źródło, na które powołuje się portal.

Według bankowca cytowanego przez serwis, mimo że ataki na sektor bankowy odpierane są niemal codziennie, to z uwagi na działania militarne w Ukrainie można oczekiwać wzmożonej aktywności cyberprzestępców.

Ważne zasady bezpieczeństwa

Do kwestii możliwości zwiększonych ataków na system bankowy w Polsce odniósł się dziś także Bank Pekao, który na Twitterze przypomniał o zasadach bezpieczeństwa i zaapelował o wzmożoną czujność.

Źródło: Business Post

Poprzedni
NBP pożyczka ukraina

Narodowy Bank Polski udzieli Ukrainie pomocy w formie swapa walutowego

Następny
Russia Today zablokowana

Russia Today i inne rosyjskie stacje zablokowane w Polsce

Sprawdź także
Total
0
Share