Russia Today i inne rosyjskie stacje zablokowane w Polsce

Russia Today zablokowana
KRRiT wykreśla rosyjskie programy z Rejestru. Russia Today zablokowana w Polsce: AZN Business Foto: freie-kreation/canva

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła o wykreśleniu Russia Today, RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24 z rejestru programów. Od dziś znikają z sieci kablowych oraz platform satelitarnych i internetowych w całej Polsce.

Russia Today zablokowana. Rosyjskie programy znikają z Polski

“Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę dot. wykreślenia z rejestru programów rozprowadzanych rosyjskich kanałów, w tym Russia Today.” – napisał w czwartek na Twitterze Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Informacja o wykreśleniu rosyjskich programów z rejestru w Polsce pojawiła się także na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Czytaj także: KNF: Nie będzie limitów wypłat gotówki. Sektor bankowy działa bez zakłóceń

“W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z “Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych” następujących programów: RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24. – napisano w komunikacie.

Co to oznacza dla telewidzów? Nic więcej niż to, że od dziś żadne sieci kablowe, platformy satelitarne i internetowe nie mogą już rozpowszechniać wskazanych w komunikacie programów.

W sieci kablowej UPC Polska miejscu Russia Today już pojawił się TVP World.

Poprzedni
limity wypłat gotówki

KNF: Nie będzie limitów wypłat gotówki. "Sektor bankowy działa bez zakłóceń"

Następny
rosja swift

Świat nie chce odcinać Rosji od systemu SWIFT

Sprawdź także
Total
0
Share