mBank idzie na masowe ugody z frankowiczami

mbank ugody frankowicze
mBank idzie na ugody z frankowiczami. Foto: mBank

Klienci mBank, którzy zmagają się z rosnącymi ratami kredytu hipotecznego zaciągniętego we franku szwajcarskim, już niedługo otrzymają możliwość jego przewalutowania do złotego. Bank poinformował właśnie, że zamierza zaoferować frankowiczom masowe ugody.

mBank stawia na ugody frankowe

Po zakończeniu fazy pilotażu, jeden z popularniejszych w Polsce banków komercyjnych, mBank, rozpoczął właśnie oferowanie ugód z klientami, którzy przed laty zaciągnęli w nim kredyt hipoteczny indeksowany do kursu franka szwajcarskiego. Warunki umorzenia mają być ustalane indywidualnie i będą podlegać negocjacjom. Propozycję polubownego rozstrzygnięcia sporu do połowy przyszłego roku ma otrzymać każdy klient banku.

“Po zamknięciu fazy pilotażu mBank rozpoczął oferowanie ugód frankowych. W ramach oferty przewalutuje dotychczasowy kredyt z franków szwajcarskich na złote, a jednocześnie zredukuje kapitał pozostający do spłaty. Warunki umorzenia będą ustalane indywidualnie i będą podlegać negocjacjom” – napisano w opublikowanym dziś komunikacie.

mBank informuje jednocześnie, że przewalutowany na PLN kredyt będzie oprocentowany zmienną lub okresowo zmienną stopą procentową. Bank zamierza także oferować oprocentowanie stałe ze stawką “konkurencyjną”. Ta obecnie wynosi 4,99 proc.

“Ugoda pozwoli klientowi definitywnie wyeliminować ryzyko kursowe oraz ryzyko stopy procentowej do 5 lat (w przyszłości oprocentowanie może się zmieniać w zależności od warunków na rynku)” – informuje bank.

“Propozycja będzie przekazywana m.in. mailem. (…) Priorytetem przy ustalaniu kolejności, w jakiej bank skontaktuje się z klientami, będzie sprawne i szybkie obsłużenie wszystkich osób. Szczegółowe warunki klienci będą ustalać telefonicznie z wyznaczonym doradcą banku. Ugodę podpiszą w wybranej placówce podczas jednej wizyty. Nie będzie konieczności zatwierdzenia ugody przed sądem polubownym” – dodano.

Poprzedni
Stopy procentowe w USA

FED nie zwalnia tempa i znów mocno podnosi stopy procentowe

Następny
recesja w wielkiej brytanii

Recesja w Wielkiej Brytanii będzie najdłuższa od ponad 100 lat. Bezrobocie zaś mocno wzrośnie

Sprawdź także
Total
0
Share