Nie czytelnia a wypożyczalnia książek. Biedronka otwarta w niedziele

Już w najbliższą niedzielę na terenie całej Polski otworzy się około 600 sklepów marki Biedronka. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu handlu.
biedronka otwarta w niedzielę
Biedronka otwarta w niedziele. Sieć sklepów omija zakaz handlu, tworząc wypożyczalnię książek.

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, popularny dyskont Biedronka otworzy się mimo zakazu handlu. Ogólnopolska sieć sklepów omija rządowy zakaz, tworząc … wypożyczalnię książek.

Biedronka otwarta w niedziele

O tym, że jedna z najpopularniejszych w Polsce sieci sklepów spożywczych zamierza obejść narzucony przez rząd PiS zakaz handlu w niedziele, spekuluje się już od kilku dni. Nie dalej jak wczoraj media obiegła informacja, że Biedronka zamierza umożliwić swoim klientom przestrzeń do czytania książek, co umożliwiłoby tym samym otwarcie dyskontów.

Dziś redaktorzy serwisu Bankier dotarli do informacji, które wskazują, że sieć sklepów wykorzysta lukę w ustawie w nieco inny sposób – będzie to … wypożyczalnia książek – skorzystać z niej będą mogli wyłącznie posiadacze karty “Moja Biedronka”, ale do sklepu wejdzie już każdy.

Zgodnie z instrukcją przesłaną pracownikom sklepów Biedronka, na które powołuje się dziś Bankier, “sklepy z I tury z piątku na sobotę otrzymają ok. 140 książek. (…) Standy w sklepach 2:0 stawiamy w strefie wejścia, w sklepach 3:0 z strefie Non Food”. Na pierwszy rzut, a więc już w tym tygodniu, Biedronka planuje otworzyć około 600 dyskontów. W kolejną niedzielę dojdzie 300 następnych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, książę będzie mógł wypożyczyć wyłącznie posiadacz karty lojalnościowej Moja Biedronka. Gdy jej nie zwróci w ciągu dwóch tygodni, karta zostanie zablokowana na możliwość wypożyczenia kolejnej. Co ważne, nie będzie to blokada na dalsze zakupy w sklepach Biedronka, a wyłącznie na “wypożyczalnię”.

Zakaz handlu to fikcja?

Podobne zabiegi – omijające zakaz handlu w niedzielę – wdrażały już wcześniej inne znane sieci spożywcze (ale nie tylko) np. poprzez utworzenie placówki pocztowej czy możliwość odbioru i nadawania przesyłek. Po nowelizacji ustawy, a więc zacieśnieniu przepisów, które miały ukrócić ten “proceder” i tak pozostała pewna luka, którą to właśnie wykorzystują co sprytniejsze podmioty.

Sprawdź także: Deweloperzy wchodzą w rynek najmu

Przypomnijmy w tym miejscu, że, mimo iż z ustawy wykasowano m.in. możliwość tworzenia placówki pocztowej, to zakazem nie są objęte w dalszym ciągu “placówki handlowe w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku“. co pozwoliło m.in. sieci Bricomarche otwarcie swoich sklepów także w niedzielę poprzez utworzenie w nich wypożyczalni rowerów. W Intermarche klienci nowo powstałego “klubu czytelniczego” także mogą swobodnie robić zakupy. W tę samą stronę od najbliższej niedzieli idzie Biedronka i możemy oczekiwać, że nie będzie to ostatnia sieć, która ominie dziurawy jak sito zakaz handlu w niedzielę.

Poprzedni
wakacje kredytowe sierpień 2022

Wakacje kredytowe. Jest termin podpisu przez prezydenta

Następny
dopłaty do ogrzewania

Dopłaty do ogrzewania. Rząd pracuje nad rozszerzeniem listy beneficjentów

Sprawdź także
Total
0
Share