Piotr Kowynia ze zgodą KNF na objęcie funkcji prezesa zarządu Nest Bank

Nowy prezes Nest Bank Piotr Kowynia
Piotr Kowynia ze zgodą KNF na objęcie funkcji prezesa zarządu Nest Bank. Foto: Nest Bank

Nowy prezes Nest Bank. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała wczoraj o wyrażeniu zgody na powołanie Piotra Kowyni na funkcję prezesa zarządu Nest Bank.

Nowy prezez Nest Bank – Kim jest Piotr Kowynia?

W opublikowanym w piątek 19 listopada oświadczeniu KNF czytamy, że Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na objęcie przez Piotra Kowynię funkcji prezesa zarządu Nest Bank.

Nowy prezes Nest Bank, Piotr Kowynia ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także TM ICAN Institute. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansów przede wszystkim w charakterze managera ryzyka. Obszarem tym w latach 2001-2009 zarządzał w Fortis Banku. Wpierw w charakterze Dyrektora Departamentu Ryzyka, a w dalszej kolejności, jako Dyrektor Pionu Ryzyka.

Przez dziewięć lat związany był także z Raiffeisen Bank Polska, gdzie także zarządzał ryzykiem na stanowisku Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem.

W 2019 Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Kowyni na stanowisko członka zarządu Nest Banku, gdzie odpowiadał m.in. realizację strategii oraz budżetu banku w zakresie działalności pionu ryzyka, a także monitorowanie pracy podległych departamentów. Prócz tego, jako członek zarządu Nest Banku nadzorował procesy identyfikacji, pomiaru, limitowania, monitorowania i raportowania ryzyka.

Czytaj także: Jak zwiększyć zdolność kredytową? 11 sprawdzonych sposobów

W dniu 19 listopada Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę, na powołanie Piotra Kowyni na stanowisko prezesa zarządu Nest Bank.

Poprzedni
Ilość transakcji blik 2021

BLIK z kolejnymi rekordami. Blisko 200 mln transakcji w 3 miesiące

Następny
nowy prezes banku pocztowego

Jest zgoda KNF na zmiany w zarządzie Banku Pocztowego

Sprawdź także
Total
0
Share