Szybki przelew międzynarodowy SWIFT GPI dostępny w ING Banku Śląskim

swift gpi ing bank
Nowy rodzaj szybkich przelewów międzynarodowych SWIFT GPI dostępny w ING Banku Śląskim dla klientów korporacyjnych. Foto: ING

ING Bank Śląski udostępnił klientom korporacyjnym możliwość wykonywania przelewów SWIFT GPI, czyli szybkiego przesyłania pieniędzy pomiędzy bankami zlokalizowanymi w różnych krajach.

SWIFT GPI w ING Banku Śląskim już dostępne

22 listopada ING Bank Śląski przekazał w komunikacie informację o udostępnieniu klientom korporacyjnym możliwości wykonania szybkiego przelewu międzynarodowego zwanego SWIFT GPI, czyli Global Payments Innovation.

Dzięki niemu klienci korporacyjni ING Banku otrzymają możliwość przesyłania pieniędzy pomiędzy bankami w różnych krajach w znacznie skróconym czasie.

SWIFT GPI w ING Banku ma zwiększyć transparentność rozliczeń pomiędzy kontrahentami międzynarodowymi. Co istotne przelewy SWIFT GPI w ING Banku Śląskim dostępne będą we wszystkich walutach, a jak przekonuje bank, w szczegółach przelewu będą zawarte m.in. informacje o dacie księgowania przez kontrahenta czy, w przypadku odrzucenia przelewu, powodu jego odrzucenia.

Szybkie przelewy międzynarodowe ING Bank Śląski

– ING konsekwentnie wspiera rozwój firm nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. Jako jeden z nielicznych banków oferujemy przelewy w trybie SWIFT GPI we wszystkich walutach. W szczegółach wykonanego przelewu klienci mogą sprawdzić, czy i kiedy transakcja została zaksięgowana u kontrahenta, a jeśli została odrzucona – to z jakiego powodu – mówi Izabela Całusińska z ING Banku i dodaje, że “transakcje w trybie GPI i informacje o statusie księgowania nie generują dodatkowych kosztów dla klienta”.

ING przekonuje, że trwają także aktualnie prace mające na celu udostępnienie klientom możliwości śledzenia transakcji międzynarodowych w czasie rzeczywistym bezpośrednio w bankowości internetowej ING. Aby móc rozpocząć korzystanie z szybkich przelewów międzynarodowych w ING Banku Śląskim, klienci nie muszą podejmować żadnych działań. Usługa jest dostępna bez konieczności jej aktywacji.

Poprzedni
nowy prezes banku pocztowego

Jest zgoda KNF na zmiany w zarządzie Banku Pocztowego

Następny
40 rocznica strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej

Nowa moneta kolekcjonerska od NBP: „40. rocznica strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej”

Sprawdź także
Total
0
Share