Bank Ochrony Środowiska z pierwszymi umowami w ramach programu “Mój Elektryk”

mój elektryk boś
Bank Ochrony Środowiska z pierwszymi umowami w ramach programu “Mój Elektryk”. Foto: CHUTTERSNAP on Unsplash

Bank Ochrony Środowiska poinformował dziś o zwarciu pierwszych umów z firmami leasingowymi w ramach realizacji programu “Mój Elektryk”, dzięki któremu klienci tych firm już niedługo będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Mowa tu o takich podmiotach, jak: Arval Service Lease Polska sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. oraz Volkswagen Financial Services sp. z o.o.

Działanie realizowane jest na podstawie umowy zawartej 8 września pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i BOŚ i jest pokłosiem Programu Priorytetowego NFOŚiGW „Mój elektryk”.

Program Mój Elektryk

Program “Mój Elektryk” ma na celu minimalizację zanieczyszczeń powietrza m.in. poprzez dofinansowanie pojazdów zeroemisyjnych, a tym samym zmniejszenie zużycia paliw w transporcie.

mBank rusza z otwartą bankowością. Od dziś podłączymy do niego konta z innych banków

— Zaangażowanie naszego banku w ten przyjazny środowisku projekt prezentuje proaktywne podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że do realizacji tego celu przystąpimy we współpracy z Arval Service Lease Polska sp. z o.o., Volkswagen Financial Services sp. z o.o. oraz LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. Kolejne umowy współpracy podpiszemy jeszcze w listopadzie — komentuje zawarte umowy Wojciech Hann prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.

Prezes Narodowego Programu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaznacza, że współpraca z bankiem, a także firmami leasingowymi odgrywa znaczącą rolę w tym projekcie.

— Dopłaty do leasingu ekologicznych samochodów zadecydują o sukcesie programu „Mój elektryk”. Chciałbym jednak podkreślić, że w tym programie poza celami ekonomicznymi i klimatycznymi, które przed nami, jeden milowy krok mamy już za sobą. Jest nim zbudowanie sprawnego modelu współpracy pomiędzy sektorami: publicznym, bankowym i leasingowym. „Mój elektryk” to dobry przykład na to, jak może i powinna przebiegać kooperacja szerokiego grona interesariuszy w projektach odpowiadających na konkretną potrzebę środowiskową i społeczną – mówi Maciej Chorowski.

Dopłaty do leasingu w ramach programu “Mój Elektryk” obejmują przede wszystkim pojazdy zeroemisyjne kat. M1, czyli samochody osobowe przeznaczone do przewozu maksymalnie 8 osób, a także pojazdy kategorii N1 (dostawcze do 3,5 t).

W ramach programu formalności są uproszczone do minimum, a skorzystać z dopłat mogą zarówno przedsiębiorcy, spółdzielnie, stowarzyszenia, kościoły, rolnicy, a także osoby fizyczne. W przypadku tych ostatnich NFOŚiGW przypomina, że nabór wniosków trwa od 12 lipca br. i zakończy się we wrześniu 2025 r. Kwota dopłaty wynieść może 18750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych nawet 27 tys. zł.

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share