Bank Ochrony Środowiska z pierwszymi umowami w ramach programu “Mój Elektryk”

mój elektryk boś
Bank Ochrony Środowiska z pierwszymi umowami w ramach programu “Mój Elektryk”. Foto: CHUTTERSNAP on Unsplash

Bank Ochrony Środowiska poinformował dziś o zwarciu pierwszych umów z firmami leasingowymi w ramach realizacji programu “Mój Elektryk”, dzięki któremu klienci tych firm już niedługo będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Mowa tu o takich podmiotach, jak: Arval Service Lease Polska sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. oraz Volkswagen Financial Services sp. z o.o.

Działanie realizowane jest na podstawie umowy zawartej 8 września pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i BOŚ i jest pokłosiem Programu Priorytetowego NFOŚiGW „Mój elektryk”.

Program Mój Elektryk

Program “Mój Elektryk” ma na celu minimalizację zanieczyszczeń powietrza m.in. poprzez dofinansowanie pojazdów zeroemisyjnych, a tym samym zmniejszenie zużycia paliw w transporcie.

mBank rusza z otwartą bankowością. Od dziś podłączymy do niego konta z innych banków

— Zaangażowanie naszego banku w ten przyjazny środowisku projekt prezentuje proaktywne podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że do realizacji tego celu przystąpimy we współpracy z Arval Service Lease Polska sp. z o.o., Volkswagen Financial Services sp. z o.o. oraz LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. Kolejne umowy współpracy podpiszemy jeszcze w listopadzie — komentuje zawarte umowy Wojciech Hann prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.

Prezes Narodowego Programu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaznacza, że współpraca z bankiem, a także firmami leasingowymi odgrywa znaczącą rolę w tym projekcie.

— Dopłaty do leasingu ekologicznych samochodów zadecydują o sukcesie programu „Mój elektryk”. Chciałbym jednak podkreślić, że w tym programie poza celami ekonomicznymi i klimatycznymi, które przed nami, jeden milowy krok mamy już za sobą. Jest nim zbudowanie sprawnego modelu współpracy pomiędzy sektorami: publicznym, bankowym i leasingowym. „Mój elektryk” to dobry przykład na to, jak może i powinna przebiegać kooperacja szerokiego grona interesariuszy w projektach odpowiadających na konkretną potrzebę środowiskową i społeczną – mówi Maciej Chorowski.

Dopłaty do leasingu w ramach programu “Mój Elektryk” obejmują przede wszystkim pojazdy zeroemisyjne kat. M1, czyli samochody osobowe przeznaczone do przewozu maksymalnie 8 osób, a także pojazdy kategorii N1 (dostawcze do 3,5 t).

W ramach programu formalności są uproszczone do minimum, a skorzystać z dopłat mogą zarówno przedsiębiorcy, spółdzielnie, stowarzyszenia, kościoły, rolnicy, a także osoby fizyczne. W przypadku tych ostatnich NFOŚiGW przypomina, że nabór wniosków trwa od 12 lipca br. i zakończy się we wrześniu 2025 r. Kwota dopłaty wynieść może 18750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych nawet 27 tys. zł.

Poprzedni
millennium bank kara uodo

UODO nałożył ponad 360 tys. kary na Bank Millennium

Następny
utrudnienia idea bank peako

Od piątku znaczne utrudnienia dla klientów Idea Bank i Pekao

Sprawdź także
Total
0
Share